Andalusie

Kdo již někdy navštívil Španělsko, určitě navštívil i Andalusii. Tato oblast patří turisticky mezi nejnavštěvovanější. Sevilla, Córdoba, Cádiz, Malaga či Granada jsou známá andaluzská města, která se každoročně otvírají tisícům návštěvníků, aby objevili jejich historické památky. Proto pokud přemýšlíte o cestě do Andalusie, vyplatí se naplánovat si co byste chtěli vidět. Pravděpodobně se sem budete muset ještě vrátit, protože nestihnete prohlédnout určitě všechno.

Andalusie je ze severu obklopena pohořím Sierra Morena, jižní část tvoří Bétický masiv a západní pobřeží, Costa de la Luz, je omýváno Středozemním mořem. Rozlohou zaujímá 90 000 km2 a leží na Pyrenejském poloostrově. Převládá zde velmi teplé podnebí. V zimě se tu průměrné teploty drží kolem 16 stupňů a v létě se tu setkáte s opravdu horkými dny. Více než 40 stupňů Celsia přes den zde není výjímkou.

Andalusie je vyhlášená svými architektonickými památkami, nádhernými plážemi a několika přírodními parky. Národní park Coto de Doñana je dokonce zapsaný na seznamu UNESCO jako biosférická rezervace. Dominantou hlavního města Andalusie je královský palác Alcazár. Byl postaven na základech původní pevnosti a jde skutečně o unikátní stavbu.

Granada je další město v Andalusii, které byste si neměli nechat ujít. Maurský palác Alhambra a nádherné zahrady Generalife vás o tom přesvědčí. Cádiz je přístavní město odkud Kolumbus dobýval Ameriku a i zde naleznete mnoho památek. Město Cordóba leží na řece Guadalquivir a je plná palem. A určitě nesmíme vynechat město Malaga, rodiště malíře Picassa. Ti návštěvníci, kteří chtějí zažít i trochu adrenalinu mohou navštívit proslulé býčí zápasy.

V Andalusii je úředním jazykem španělština, ale domluvíte se také anglicky a německy. Jen pokud plánujete zastávku i v menších vzdálenějších městečkách, doporučujeme vzít si slovník. Místní obyvatelé tuto skutečnost určitě ocení a vám ulehčí vzájemnou komunikaci. Po procestování pár míst Andalusie určitě pochopíte, proč bývá velmi často považována za jednu z nejkrásnějších částí celého Španělska.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Compare Cell Phone Plans for All Carriers. | Thanks to CD Rates, Best Bank Deals and UK Credit Cards