Cestování do Egypta

Když se řekne Egypt, každý si asi vybaví pyramidy a další starověké památky, kterých je v této severoafrické zemi opravdu požehnaně. Egypt však nabízí mnohem více. Mezi to nejzajímavější, co lze při návštěvě Egypta spatřit, určitě patří korály Rudého moře. To je rájem pro potápěče a milovníky šnorchlování.

Na své si zde ovšem přijdou i turisté, kteří se nechtějí jen opalovat na pláži a odpočívat v paprscích horkého afrického slunce. Pro ně bude určitě zážitkem absolvovat plavbu lodí po Nilu spojenou s poznáváním.

Egypt je ideální destinací i pro cestovatele, kteří chtějí utéci od středoevropské zimy a v zimních měsících se ohřát. Od podzimu do jara jsou zde příjemné teploty a moře má kolem 20°C.

Do Egypta je pochopitelně možné se vydat i v létě. Je ale třeba počítat s teplotami v rozmezí 40 – 50°C: Výhodou ale je, že 80% území Egypta zabírá poušť a je zde jen velmi málo srážek. Díky tomu je téměř vyloučené, aby během letní dovolené turistům pršelo.

Doba letu je poměrně krátká, cesta trvá asi 4,5 hodiny. I přes to, že ke vstupu do Egypta je vyžadováno vízum, není třeba se obávat žádné zbytečné byrokracie. V případě turistických cest lze vízum zakoupit na letišti za cenu cca 15 USD. Podmínkou k získání víza je pouze cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu ze země.

Více informací o cestování do Egypta najdete zde.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Compare Cell Phone Plans for All Carriers. | Thanks to CD Rates, Best Bank Deals and UK Credit Cards