Kam na dovolenou?

Během letních měsíců všichni z nás chtějí aspoň na malou chvíli přepnout na dovolenkový režim a pořádně si odpočinout. Někteří vyhledávají aktivní odpočinek v pohodě šplhání po skalách, potápění se, cyklistiky nebo turistiky. Další skupina lidí by ráda k moři, některým stačí vyjet na prodloužený víkend někam po republice a opozdilci hledají last minute dovolené. Ve všech výše uvedených případech nemusíte mít strach, že takovou dovolenou neseženete levně. Slevami na dovolenou u moře se internet jen hemží.

Kam letos pojedeme?

Pokud jste se letos rozhodli jet k moři a nechcete se vydávat zrovna za exotikou, s Chorvatskem, Bulharskem či Itálií nešlápnete vedle. Tyto destinace nejsou nijak daleko a snadno se dopravíte autem či autobusem. Například na webových stránkách NewGo.cz najdete slevy na zájezdy do Chorvatska.

Letní dovolená ovšem nemusí znamenat slunné pláže a moře. Můžete si ji užít i u nás na Moravě. Vinobraní, návštěva sklípků, teplé večery v nejpopulárnější hospůdce na dědině. My, co milujeme víno a k naší smůle žijeme na opačné straně republiky, jsou prázdniny na Moravě nesené v duchu vína balzámem na naše duše. A koluje-li vám v žilách dobrodružná krev, co takhle sjet si řeku Moravu? Vlakem se dostaneme na určené místo, kde se vypůjčují kánoe a čluny, s přáteli se nalodíte a užijete si pěkně mokrý víkend plný zábavy. Pro některé z vás může být adrenalin samotné postavení stanu.

Jakou dopravu zvolit?

Když máme vybranou destinaci, zvolíme vhodný prostředek. Pokud jsme se rozhodli trávit dovolenou v kempu doma v česku, pravděpodobně vezmeme rodinné auto, popřípadě jedeme vlakem. K moři se také lze dostat autem, ale na internetu najdeme také spoustu slev na dopravu autobusem. Pokud jste se rozhodli pro exotiku, letadlo je jasná volba.

All inclusive?

Služba nabízená hotely, která je ve všech směrech výhodná. Nechceme-li se starat o přípravu jídla a mít přehled o všech samoobsluhách v okolí, připlaťte si. Ráno odpoledne i večer přijdete k hotovému – jídlo vám naservírují takřka pod nos. Mimo jiné jsou v ceně i alkoholické a nealkoholické nápoje.

Snad jedinou nevýhodou je, že když hotel zavelí: od 7:30 do 8:30 je snídaně, ve 13:00 oběd a večeře v 18:00, musíte se v přesný čas dostavit. Pokud vám tenhle způsob řízení času nevyhovuje, můžete zažádat o polopenzi. Což obnáší snídaně a večeře. Ovšem veškeré pití a jídlo v mezičase si musíte obstarat sami.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Compare Cell Phone Plans for All Carriers. | Thanks to CD Rates, Best Bank Deals and UK Credit Cards