Kouzlo podzimní turistiky

Někteří z nás milují léto, jiní nedají dopustit na zimu. Jaro skýtá pohled na probouzející se přírodu, na svěží vůni vzduchu ožívající země. A podzim nám nabízí dlouhé procházky alejemi stromů s kouzelně zbarveným listím, poslední teplé paprsky slunce a volání vinobraní. Podzim je naprosto vhodným obdobím pro turistiku. Teploty se pohybují kolem příjemných 20 stupňů, tudíž není třeba vrstvit oblečení nebo si lámat hlavu, jestli se neupečeme v příšerném vedru. Ať už se chystáte za přírodou či do měst, ať jedete s partnerem, rodinou nebo přáteli, přicházíme s tipy, jak z kouzla podzimu vytěžit maximum.

Babiččino volání

Téměř všichni jsme četli nebo nám byla předčítána kniha Babička. Popis paní Němcové lákal mnoho z nás vyjet do malebného údolí a vše vidět na vlastní oči. Využijte slevy na turistické dovolené a vydejte se do Babiččina údolí právě teď.
Přivítá vás pískovcové sousoší babičky a dětí. Sousoší je považováno za nejkrásnější pomník v Čechách. Dále si můžete prohlédnout zámecké sídlo kněžny Kateřiny Zaháňské, Staré bělidlo, kde je dnes Muzeum Boženy Němcové, Viktorčin splav, mlýn a ratibořickou hospůdku. Tohle kouzelné prostředí vás odtrhne daleko od starostí všedních dní a právě babí léto dodá vašemu výletu tu pravou pohádkovou atmosféru.

Za historií do Kuks

Pokud se rozhodnete využít slevy na ubytování a strávit ve Východních Čechách delší dobu, rozhodně vyrazte za turistikou do Nového města nad Metují. Zde můžete vzít děti na výlet do vyhlášených lázní, dnes pouze památka zapadající prachem, do Kuks. Nachází se zde největší venkovní galerie barokní plastiky. Sochy vytesané do skal jsou jak v zahradách, tak i v okolních lesích. Procházkou lesem dojdete k Braunovu betlému a kostelu Nejsvětější trojice. Areál nabízí několik prohlídkových okruhů. Jeden z nich vás zavede do prostor kukského špitálu, sakristie a Českého farmaceutického muzea. Využijte slevy na turistiku ve Východních Čechách a užijte si poslední sluncem prosvícené dny.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Compare Cell Phone Plans for All Carriers. | Thanks to CD Rates, Best Bank Deals and UK Credit Cards