Letní dovolená v Chorvatsku

Chorvatsko patří již celá léta mezi jednu z nejoblíbenějších turistických destinací českých turistů. Svou roli zde jistě hraje jednak poměrně dobrá dostupnost, přijatelná cena ubytování a také fakt, že se chorvatské pobřeží pyšní nádhernou krajinou s dlouhými plážemi a krásnými historickými městy. Chorvatsko je pohodlně dostupné vlastním vozem, díky čemuž si můžete užívat dle libosti zajímavé výlety, nebo si cestou naplánovat zastávky na místech, která vás zajímají. Vlastní doprava navíc umožňuje prodloužit si libovolně svůj pobyt i vyrazit na dovolenou prakticky naslepo.

Pokud nechcete nechat všechno plánování a zařizování na poslední chvíli, můžete si prostřednictvím CK nebo cestovní agentury rezervovat pouze ubytování a případně také stravu s tím, že dopravu si řešíte sami. To je výhodné, cestujete-li ve větší skupině nebo například s malými dětmi. Značně si tím usnadníte situaci po příjezdu do Chorvatska. Mnohdy se totiž stane, že dorazíte pozdě v noci a sehnat narychlo ubytování, které vám bude vyhovovat, není úplně nejsnadnější. Aktuální nabídku zájezdů do Chorvatska s vlastní dopravou naleznete na webových stránkách srovnávače zájezdů NewTravel.cz.

Kam na dovolenou v Chorvatsku?

Když se řekne letní dovolená a Chorvatsko, většina lidí se začne potýkat s otázkou, kam vyrazit. Chorvatsko je totiž lemováno velmi dlouhým pobřežím skýtajícím desítky turistických letovisek a vybrat si ze záplavy nabídek je rozhodně nelehký úkol. Pokud jste už někdy Chorvatsko navštívili, můžete mít určitou představu, kam byste se chtěli (případně nechtěli) podívat. Ovšem jedete-li do Chorvatska poprvé, budete stát před nelehkým úkolem.

Obecně se dá chorvatské pobřeží rozdělit do tří celků – Severní Dalmácie, Střední Dalmácie a Jižní Dalmácie – sestupně dle polohy. Každá z těchto oblastí je trochu jiná, ovšem všechny nabízejí kvalitní letoviska, zajímavé historické památky, dobré podmínky pro vodní sporty a také klidná místa pro odpočinek. Severní Dalmácie je vhodná pro ty, kdo nechtějí cestovat příliš dlouho. Plánujete-li například dovolenou s dětmi, doporučovali bychom vám Istrii. Pokud vám nevadí delší cestování a lákají vás kulturní památky Chorvatska, jistě se vám bude líbit Dubrovník nacházející se v Jižní Dalmácii. Střední Dalmácie zase nabízí celou řadu krásných ostrovů, jako je například ostrov Hvar.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Compare Cell Phone Plans for All Carriers. | Thanks to CD Rates, Best Bank Deals and UK Credit Cards