Poznejte krásy jižní Moravy

Od jara do podzimu malebné krajiny, sluníčko a čerstvý vzduch všechny lákají vyjít ven a vyzývají pro vyjížďku na kole. Ať už jste vášnivý cyklista nebo vyjedete jednou za čas, využitím slevy na víkendový pobyt na jižní Moravě ušetříte a můžete spojit pobyt s poznáváním místních historických památek a okolní přírody. Víkend strávený na kole je vhodný jak pro páry, tak i pro celé rodiny. Kola si můžete také na místě vypůjčit. Jižní Morava oplývá více jak desítkami zajímavých stezek, výběr je velice rozmanitý.

Cyklostezky našimi krajinami

Vydat se můžete například cyklostezkou, která vede přes Drhanskou vrchovinou do Vyškova. Trasa má 34 kilometrů vás vede po silnicích i polních cestičkách, přiblížíte se také vojenskému újezdu, zatopené přehradě a další krásné památky najdete přímo ve Vyškově. Trochu náročnější je 39 kilometrová trasa Hodonínskem, která ale nabízí nádherné přírodní scenérie. Můžete se zastavit v Hodonínské ZOO, na místním koupališti, nebo navštívit Hodonínské lázně.

Jantarová stezka vedoucí z Brna do Nového Přerova čítá necelých 58 kilometrů. Cestou můžete navštívit Rajhrad s bazilikou sv. Petra a Pavla. Uvnitř prostoru kláštera se skrývá památník národního písemnictví. Židlochovický zámek je veřejnosti uzavřen, ale alespoň jeho nádherná, prostorná zahrada umožní odpočinek v korunách stromů. Dále cestou můžete navštívit termální lázně Turist, kemp Merkur s Velkou a Malou lagunou, který nabízí příjemné koupání a osvěžení na další cestu.

Za zmínku stojí také třicetikilometrová Knížecí Lichtenštějnská stezka, která provádí po památkách UNESCO. Cesta před Lednicko – Valtický areál, město vína, nabízí prohlídku Valtického podzemí. Ve Valtickém zámku můžete ochutnat více jak sto nejznamenitějších vín České republiky. Při pobytu na jižní Moravě také nezapomeňte na Lednický zámek s barokním parkem, kam míří každý rok stovky svatebčanů. Jižní Morava je poseta podzemními jeskyněmi jako například Kateřinská jeskyně, jeskyně Výpustek, Mariánská jeskyně, Punkevní jeskyně a mnoho dalších přírodních krás. Využijte slevy na víkendové pobyty a procestujte nejkrásnější místa jižní Moravy!

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Powered by WordPress | Compare Cell Phone Plans for All Carriers. | Thanks to CD Rates, Best Bank Deals and UK Credit Cards